Wielkopolska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

IV Turniej Tenisowy o Puchar Przewodniczącego Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

ikony tenis4 września 2021 r., w przeddzień Narodowego Dnia Tenisa, na kortach ziemnych Wiejskiego Towarzystwa Tenisowego w Solcu Wlkp. odbyły się finałowe rozgrywki singla mężczyzn w tenisie w ramach IV Turnieju o Puchar Przewodniczącego Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. W turnieju udział wzięli inżynierowie budownictwa z Poznania, Swarzędza, Leszna, Rawicza i Szamocina.

Pogoda pięknie dopisała i zawodnicy przystąpili do zaciętych rozgrywek. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach. Po rozgrywkach eliminacyjnych rozegrano mecze o III i I miejsce.  W efekcie spotkań w godzinach popołudniowych wyłoniono zdobywcę Pucharu Przewodniczącego Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, którym został Mariusz Matysiak z Rawicza. Po zaciętej walce pokonał Jacka Ratajczaka z Szamocina. Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Gorczyca ze Swarzędza. Kolejne miejsca zdobyli: Robert Jamroży z Rawicza, Andrzej Welka z Poznania i Przemysław Wleklik z Leszna.

Po rywalizacji wszyscy zawodnicy komentowali swoje zagrywki podczas wspólnego obiadu, który zaserwowali organizatorzy Turnieju.

Puchary i medale oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Zenon Wośkowiak - zastępca przewodniczącego WOIIB i Elżbieta Stakun - sekretarz Zespołu ds. Informacji Technicznej i Integracji WOIIB.