Wielkopolska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

VI Międzynarodowe Zawody Pływackie MASTERS

Puchar Przewodniczącego Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

Dryżyna Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa startując pierwszy raz w Międzynarodowych Zawodach Pływackich MASTERS o Puchar Przewodniczącego Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odniosła bardzo duży sukces zajmując w nich drużynowo III miejsce. Należy zaznaczyć, że nasz zespół był nie liczny gdyż tylko 5-cio osobowy (na 8 możliwych osób), co miało wpływ na wynik ogólny. Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom zajęcia miejsca na podium i zdobycia statuetki. W rywalizacji indywidualnej nasi reprezentanci osiągnęli znakomite wyniki zdobywając 6 medali oraz jeden i to złoty w sztafecie. Poniżej podsumowanie uczestnictwa naszych zawodników przedstawione przez kapitana drużyny WOIIB Panią Rusłanę Dembecką.

Do rywalizacji stanęło 14 drużyn. Pierwsze miejsce i Puchar Przewodniczącego MOIIB zdobyła reprezentacja z Siedlec z wynikiem 150 punktów, na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Rzeszowa ze 148 punktami, na trzecim miejscu reprezentacja WOIIB z wynikiem 139 punktów, czwarte miejsce zajęła drużyna z Ostrołęki, która osiągnęła wynik 131 punktów, piąte miejsce z Ciechanowa ze 125 punktami, szóste Wilno z dorobkiem 112 punktów.

medale-1 medale-2 Foto 1 Drużyna WOIIB na podium
Od lewej: K. Biernacki, R. Dembecka, M. Putowska, Zb. Grabarkiewicz, R. Wawrzyniak

W klasyfikacji indywidualnej osiągnięto następujące wyniki, a mianowicie:

• Małgorzata Putowska kat.B - 2 złote medale za 25 m stylem motylkowym i 50 m stylem klasycznym, łącznie zdobyła 30 punktów
  • Rusłana Dembecka kat.C - 2 złote medale za 25 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym, łącznie zdobyła 30 punktów
  • Ryszard Wawrzyniak kat.C – 1 złoty medal za 25 m stylem klasycznym, 8 miejsce w starcie na 25 m stylem dowolnym, łącznie zdobył 20 punktów
  • Krzysztof Biernacki kat.C – 1 srebrny medal za 50 m stylem dowolnym, 4 miejsce za start na dystansie 50 m stylem dowolnym, łącznie zdobył 22 punkty
  • Zbigniew Grabarkiewicz kat.C – 6 miejsce za start na dystansie 25 m stylem dowolnym zdobył 7 punktów

W sztafecie mix 4x25m stylem zmiennym w składzie R.Dembecka (st.grzbietowy), R.Wawrzyniak (st.klasyczny), M.Putowska (st.motylkowy), Zb.Grabarkiewicz (st.dowolny) zdobyliśmy medal złoty oraz 30 punktów do klasyfikacji generalnej dla naszej drużyny.