Wielkopolska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

XXI seminarium szkoleniowe „WYBRANE ZAGADNIENIA HYDRAULIKI DUŻYCH RZEK NIZINNYCH” 01.12.2022 r.

Zarząd Oddziału SITWM w Poznaniu, Stowarzyszenie Towarzystwo Naukowe Inżynierii i Gospodarki Wodnej, Katedra Inżynierii Wodnej i Sanitarnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zapraszają na XXI seminarium szkoleniowe„WYBRANE ZAGADNIENIA HYDRAULIKI DUŻYCH RZEK NIZINNYCH”

Seminarium odbędzie się 1 grudnia 2022 roku godz. 930 – 1300 w sali 109, budynku Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Piątkowskiej 94A
Czytaj więcej...

Ogólnopolska Konferencja Naukowa: ZAWODY ZAUFANIA PUBLICZNEGO JAKO ISTOTNY ELEMENT STRUKTURY PAŃSTWA

LOGO Z PODPISEM1Lekarze, pielęgniarki, architekci, prawnicy – Polacy ufają zawodom zaufania publicznego, a władze?

Przedstawiciele zawodów zaufania publicznego spotkają się na konferencji i rozmawiać będą o planowanych przez władze zmianach.

Zawody zaufania publicznego to m.in. lekarze, pielęgniarki, adwokaci, notariusze, doradcy podatkowi, architekci, czy inżynierowie budownictwa. Zawody te mają szczególnie znaczenie dla funkcjonowania państwa i pomocy obywatelom we wszystkich cywilizowanych państwach.  Profesje te, ze względu na charakter świadczonych usług wymagają spełnienia szeregu istotnych wymogów związanych z odpowiednim wykształceniem, egzaminami i kwalifikacjami, a także etyką i dochowaniem tajemnicy zawodowej o zdrowiu, majątku, czy innych poufnych sprawach swoich pacjentów i klientów. Bo każdy z nas chciałby, aby zajmowali się nim profesjonaliści i aby jego tajemnice były bezpieczne.

Czytaj więcej...

Konferencja naukowo - techniczna pt.: "LXIII Techniczne Dni Drogowe’’ 21-23 listopada 2022 r.

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Zarząd Krajowy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapraszają do wzięcia udziału w Konferencji naukowo-technicznej LXIII TECHNICZNE DNI DROGOWE, która odbędzie się w dniach 21-23 listopada 2022 r. w Hotelu Vienna Hause Andel’s (Manufaktura Łódź ), ul. Ogrodowa 17, 91-062 Łódź.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Zarząd Krajowy do dnia 15.11.2022 r.

Formularz zgłoszenia (pdf)

Komunikat 1 (pdf)

Komunikat 2 (pdf)

XXV Jubileuszowe Sympozjum z cyklu: „Współczesne urządzenia oraz usługi elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i informatyczne” pt. SIECI I INSTALACJE 2022

Zapraszamy do wzięcia udziału w XXV Jubileuszowym Sympozjum z cyklu: „Współczesne urządzenia oraz usługi elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i informatyczne”, które odbędzie się w terminie 23-24.11.2022 r.
w Centrum Kongresowym IOR przy ul. Węgorka 20 w Poznaniu.

Celem sympozjum jest przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowo-technicznych w zakresie rozwiązań systemowych oraz technologicznych stosowanych w sieciach i instalacjach elektrycznych, telekomunikacyjnych, informatycznych oraz elektroenergetycznych sieciach dystrybucyjnych i przesyłowych,
ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień bezpieczeństwa pracy i eksploatacji.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Poznański do dnia 15.11.2022 r.

Formularz zgłoszenia (pdf)

Więcej informacji (pdf)

Trendy Budowlane 2022

trendyTo wydarzenie jest okazją do spotkania się z ekspertami, decydentami, organizacjami pozarządowymi oraz z branżą, by wspólnie porozmawiać o tym, jak zmienia się polskie budownictwo. Nasza uwaga skupiona będzie na trendach i kierunkach rozwoju. W obliczu rosnących cen energii, wymogów prawnych, technicznych i środowiskowych, przyjrzymy się także różnorodnym strategiom działania, które będą kształtować rynek budowlany.

Wszystkie szczegóły wraz z linkami do zapisu znajdują się TUTAJ. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Studia Podyplomowe Planowanie Przestrzenne na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej

postar A3 1W związku z uruchomieniem w nowym roku akademickim Studiów Podyplomowych Planowanie Przestrzenne – Skala miasta i regionu, realizowanych na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej we współpracy z Wydziałem Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji o naszej nowej ofercie dydaktycznej.

Pierwszy zjazd planowany jest na 18-19 listopada 2022 roku.

Czytaj więcej...