Wielkopolska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

MIERZEJA WIŚLANA/WILNO 2021

zdjcie tytuoweW dniach od 8 do 11 października 2021 r. odbył się wyjazd techniczny dla naszych inżynierów, gdzie zaplanowano wizytę na budowie kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej, spacer po Elblągu, oraz przejazd przez Troki do Wilna.

Dzień I

Wyjazd autobusem o godz. 5:00 na Mierzeję Wiślaną sprzed siedziby WOIIB na ul. Dworkowej (15 osób) i o 5:45 z Gniezna (10 osób). Godzina 11.00 to wizyta na budowie „Przekopu Mierzei Wiślanej” (oficjalna nazwa inwestycji to „Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną”). Na miejsce dotarliśmy o czasie, w sali konferencyjnej biura budowy przywitało nas kierownictwo budowy, następnie wysłuchaliśmy szczegółowego wykładu na temat budowy, jej realizacji i postępu robót, zastosowanych w trakcie budowy technologii - m.in. zastosowania „x-blocków” i „x-blocków plus” zamiast tradycyjnych „gwiazdobloków” przy budowie falochronu (docelowo na inwestycji zamontowanych zostanie 10144 bloków w trzech różnych rozmiarach, o wadze od 2,34 do 9,6 tony każdy). Jest to unikalna technologia, polska inwestycja jest dopiero drugą na świecie, na której ją zastosowano (po raz pierwszy użyto ją w Holandii, na zaporze wodnej Afsluitdijk). Przeszliśmy szkolenie BHP, zostaliśmy zaopatrzeni w kaski, kamizelki ochronne i wyruszyliśmy na zwiedzanie budowy pod nadzorem kierownika budowy.

Czytaj więcej...

Mosty w malowniczym Porto

szwajcaria 1W dniach 19.10-22.10.2019 r. odbył się wyjazd techniczny do PORTO w Portugali. W wyjeździe zorganizowanym przez biuro turystyczne KANION uczestniczyła szesnastoosobowa grupa inżynierów z WOIIB o specjalności mostowo-drogowej.

Czytaj więcej...

Relacja z wyjazdu do Szwajcarii 2019

szwajcaria 1W dnach 24-30 czerwca biuro Kanion zorganizowało dla członków naszej WOIIB objazdową wycieczkę do sześciu krajów (Czechy, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Księstwo Lichtenstein). Głównym celem podróży była Szwajcaria. Zanim dotarliśmy do tego najbogatszego kraju Europy mięliśmy możliwość napić się wody zdrojowej w Karlovych Varach oraz zjeść przepyszne lody w Bambergu, przepięknym mieście, z którego pojawili się Wielkopolscy Babmrzy. 

Czytaj więcej...