Wielkopolska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

REGATY W-MOIIB o Mistrzostwo Polski w klasie Omega; 25-27.08.2023 r. Olsztyn

Obraz16.08.2023r na akwenie jeziora Ukiel (Krzywe) w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana” - Olsztyn, odbyły się VIII REGATY ŻEGLARSKIE O MISTRZOSTWO POLSKI W KLASIE OMEGA zorganizowane przez Warmińsko-Mazurską Izbę Inżynierów Budownictwa.

Wielkopolska OIIB otrzymała zaproszenie od Organizatora i powołała reprezentację w składzie: sternik Ryszard Wawrzyniak, załoga Rusłana Dembecka i Jacek Górniaczyk. Naszą załogę wspierał w-ce przewodniczący WOIIB Adam Korzystka z małżonką.

O godz. 10.00 Przewodniczący Rady Warmińsko-Mazurskiej OIIB Jarosław Kukliński przywitał wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości. Obecnych było 14 OIIB.

W czasie rozgrywania zawodów pogoda była zmienna, od słonecznej, bezwietrznej do porywistych wiatrów i ulewnego deszczu.

 Miejsca na podium zajęły załogi:

I miejsce – Małopolska OIIB

II miejsce – Pomorska OIIB

III miejsce – Łódzka OIIB

Nasza reprezentacja zajęła VII miejsce.

Na zakończenie rywalizacji odbyła się impreza integracyjna. Podczas imprezy zostały zaprezentowane zwycięskie załogi, wręczono medale, nagrody i upominki. Podczas wieczoru przygrywał zespół grający muzykę szantową Wodny Patrol.

Dziękujemy organizatorom za perfekcyjne zorganizowanie zawodów, którym towarzyszyła miła i radosna atmosfera.