Izba Inżynierów Budownictwa

II Turniej Tenisowy

2turniejtenisowy
Pamiątkowe zdjęcie przed rozpoczęciem rozgrywek.

30 sierpnia 2014 r. na kortach Wiejskiego Towarzystwa Tenisowego w Solcu Wielkopolskim już po raz drugi spotkali się miłośnicy tenisa ziemnego. Koleżanki i  Kolegów powitał przewodniczący Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – Włodzimierz Draber, który życzył zawodniczkom i zawodnikom zwycięstwa w swojej kategorii a przede wszystkim dobrej, rekreacyjnej zabawy.

Wszyscy mieli zapewnione darmowe, nielimitowane napoje zimne oraz gorące w postaci herbaty i kawy.

Po losowaniu grup zawodniczki i zawodnicy przystąpili do rozgrywek. Cztery korty ziemne pozwalały na szybie przeprowadzenie gier kwalifikacyjnych.

Panowie toczyli zacięte bojowe w swoich grupach a panie sprawnie rozegrały swoje mecze.

Około godziny 13:00 nad Solcem przeszła potężna,  prawie godzinna ulewa. W trakcie przerwy zawodniczki i zawodnicy skorzystali z ciepłego posiłku, który zapewnili organizatorzy.

Niestety, efekty opadów deszczu spowodowały duże namoczenie kortów i w związku z kolejnymi przelotnymi opadami deszczu organizatorzy i zawodnicy wspólnie zdecydowali o przełożeniu dalszych rozgrywek na 20 września 2014 r.

Od lewej: Mirosława Ogorzelec, Iwona Praszkowska, Karina Grzeszkowiak-Gabruk, Krystyna Chocianowicz, Włodzimierz Draber.

Przewodniczący WOIIB – Włodzimierz Draber i sekretarz Rady – Mirosława Ogorzelec wręczyli pamiątkowe puchary zawodniczkom, które ukończyły rozgrywki przed opadami deszczu.

W kategorii gier pojedynczych kobiet: Puchar Przewodniczącego WOIIB i I miejsce wywalczyła Karina Grzeszkowiak - Gabruk, II miejsce zdobyła – Iwona Praszkowska a III miejsce Krystyna Chocianowicz.

Mirosława Ogorzelec wręcza zwycięzcy Turnieju – Zdzisławowi Koneckiemu Puchar Przewodniczącego WOIIB.

20 września 2014 r. nad kortami tenisowymi w Solcu pięknie świeciło słońce i przybyli zawodnicy sprawnie dokończyli rozgrywki w kategorii gier singlowych mężczyzn.

Puchar Przewodniczącego WOIIB i I miejsce wywalczył Zdzisław Konecki, II miejsce zajął  Błażej Kiełbiowski, III miejsce wywalczył Krzysztof Komodziński a IV miejsce uzyskał Wojciech Białek. Pozostali uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe puchary.

Sekretarz Rady – Mirosława Ogorzelec gratulując wszystkim uczestnikom zaciętej rywalizacji wręczyła zwycięzcy Puchar Przewodniczącego WOIIB.

Turniej tenisowy wpisał się już do kalendarza imprez organizowanych przez Izbę, gdyż uczestnicy rozjeżdżając się do domów deklarowali swój udział w przyszłorocznym turnieju. Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć po kliknięciu w link Turniej.