Wielkopolska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

KOMUNIKAT

logo

Na prośbę Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania WOIIB przypomina,  o konieczności skrupulatnego realizowania obowiązku zapłaty opłaty skarbowej, tzn. że do każdego wniosku o wydanie decyzji, składanego do Urzędu Miasta wymagana jest osobna opłata skarbowa zgodna z ustawą z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej.

Krajowy Konkurs dla Młodych Profesjonalistów 2019 organizowany przez SIDiR

GARFIKA MAA

Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa informuje, że Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR) ogłosiło IV edycję Krajowego Konkursu dla Młodych Profesjonalistów 2019.

Patronem honorowym Konkursu jest Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Czytaj więcej...

Inżynierowie budownictwa mają prawo do projektowania architektonicznego

logoW wyniku interwencji PIIB w związku z nieuznawaniem przez Zachodniopomorskie organy administracji architektoniczno-budowlanej uprawnień inżynierów budownictwa do projektowania architektonicznego w ramach przynależności do samorządu zawodowego inżynierów budownictwa, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Norbert Książek wskazał, że jest to niezgodne z obowiązującym prawem. Wystosował pisma do wszystkich Wojewodów i Wojewódzkich Inspektorów Nadzoru Budowlanego, w których wskazuje na konieczność respektowania praw nabytych inżynierów budownictwa.

Czytaj więcej...

Szkolenie dla rzeczoznawców budowlanych

logoSekcja Rzeczoznawstwa Zespołu ds. Procesów Budowlanych zaprasza na szkolenie dla rzeczoznawców.

24 czerwca 2019 r. 

10:00 – 14:15

sala szkoleniowa-Budynek B WOIIB przy ul. Dworkowej 14

Czytaj więcej...

Poprawiać, nie psując – zmiany u inżynierów i architektów

logo

Zbigniew Kledyński, prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wypowiada się  na temat projektów ustaw o architektach i inżynierach budownictwa. Felieton został opublikowany w czasopiśmie „Rzeczpospolita” dodatek „Nieruchomości” w dn. 7 czerwca 2019 r.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT POLSKIEJ IZBY INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA

logoW związku z komunikatem Krajowej Rady Izby Architektów RP opublikowanym w dniu 3 czerwca 2019 r. na stronie internetowej IARP  dotyczącym efektów rozmów w sprawie odrębnych ustaw o zawodach architekta i inżyniera budownictwa wyrażamy ubolewanie z powodu pojawienia się w nim informacji wprowadzających odbiorców w błąd.

Czytaj więcej...