Wielkopolska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

Worldskills Poland, konkurencja "Układanie płytek i podłóg"

d CopyZespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu zorganizował w dniach 16-18 stycznia 2023 r., na terenie Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu przy ulicy Świerkowej 10, Finał SkillsPoland 2023 Edycja Specjalna w konkurencji: „Układanie płytek i podłóg”. O uzyskanie tytułu „Najlepszego z Najlepszych” i bilet na zawody EuroSkills Gdańsk 2023 walczyło sześciu zawodników, wyłonionych spośród dwunastu osób w drodze eliminacji.

W zawodach wzięło udział czterech reprezentantów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie (woj. pomorskie), jeden przedstawiciel Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Działoszynie (woj. łódzkie) oraz reprezentant Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu.

Konkurencja trwała dwa dni, a nad zawodnikami czuwał zespół ekspertów powołanych przez organizatora zawodów. O wynikach decydowały punkty przydzielane przez ekspertów za wykonanie zadania.

Walka trwała do samego końca, a w ostatecznej klasyfikacji, najwyższą liczbę punktów uzyskali:

I miejsce - Michał Jelinski (ZSB-D w Poznaniu) zdobył złoty medal i tytuł „Najlepszego z Najlepszych”, tym samym będzie on reprezentował Polskę na zawodach EuroSkills Gdańsk 2023.

II miejsce - Hubert Jarząb (ZS im. M.C. Skłodowskiej w Działoszynie) zdobył srebrny medal zawodów.

III miejsce - Paweł Klasa (ZS nr 2 w Kościerzynie) zdobył brązowy medal zawodów.

W imieniu Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa wyróżnienia i nagrody wręczała Anna Głębocka – sekretarz Okręgowej Rady.